Świadectwo energetyczne Lublin

W przypadku każdego budynku zapotrzebowanie na energię jest inne, dlatego konieczne staje się wykonanie szeregu obliczeń, które mają na celu określenie wszystkich parametrów. W tym celu sporządza się świadectwo charakterystyki energetycznej, czyli dokument opracowany na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju.

zdjęcie Świadectwo energetyczne Lublin
Ceny świadectw już od 149 zł
Świadectwa energetyczne

Wszystko, co musisz wiedzieć o świadectwach energetycznych w Lublinie

Dowiedz się, dlaczego to ważny dokument i jakie są jego konsekwencje. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem czy wynajmujesz, poniżej znajdziesz niezbędną wiedzę dotyczącą świadectw energetycznych.

Ikona kalendarza od 23 maja 2023 r.
świadectwo musi mieć każde mieszkanie i każdy dom
Ikona nadzoru budowlanego
za brak świadectwa grzywny w wysokości tysięcy złotych nakładać będzie nadzór budowlany i policja
Ikona zegara
świadectwo jest ważne przez 10 lat; świadectwa sprzed 2019 r. są już nieważne
Ikona zakazu
bez świadectwa nie da sprzedać ani wynająć nieruchomości (notariusze odmówią sporządzenia aktu)
Przykładowe świadectwo charakterystyki energetycznej

Certyfikat energetyczny w Lublinie — najważniejsze informacje

Obecnie każdy właściciel mieszkania i domu jednorodzinnego jest zobligowany do tego, aby zlecić sporządzenie certyfikatu charakterystyki energetycznej, jeżeli chce sprzedać nieruchomość lub przeznaczyć ją na wynajem. Dokument musi być zamieszczony nawet w ogłoszeniu, aby potencjalny nabywca lub najemca mógł się z nim zapoznać. Bez niego niemożliwe staje się sfinalizowanie transakcji, czyli zawarcie umowy kupna-sprzedaży. Certyfikat charakterystyki energetycznej stanowi potwierdzenie stanu faktycznego nieruchomości, znajdują się w nim informacje dotyczące zapotrzebowania na energię budynku (odnosi się do między innymi do wentylacji, klimatyzacji, podgrzewania wody użytkowej, ogrzewania, oświetlenia).

Kto może wystawić świadectwo energetyczne w Lublinie?

Chcąc mieć certyfikat charakterystyki energetycznej, trzeba skorzystać z usług odpowiedniego specjalisty, czyli osoby z konkretnymi uprawnieniami, przykładowo budowlanymi. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzanie, czy dany usługodawca znajduje się na liście udostępnionej na stronie internetowej Ministra Infrastruktury i Rozwoju. W takim przypadku można mieć pewność, że dana osoba będzie miała odpowiednią kwalifikację do sporządzenia paszportu energetycznego i zrobi to zgodnie ze ściśle ustalonym prawnie wzorem. Niezwykle istotne jest to, aby wydane świadectwo charakterystyki energetycznej miało konkretną strukturę, bo w przeciwnym razie może zostać uznane za nieważne.

Ile kosztuje świadectwo charakterystyki energetycznej w Lublinie?

Nie ma ściśle określonej ceny za wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej, bo każda osoba mająca uprawnienia do wystawienia takiego dokumentu ustala ją indywidualnie. Wpływa na to wiele czynników, przykładowo lokalizacja nieruchomości, jej rodzaj i przeznaczenie, powierzchnia użytkowa, stopień skomplikowania bryły. Czasem wystarczy wydać 300 zł za sporządzenie paszportu energetycznego, innym razem kwota może wzrosnąć nawet czterokrotnie.

Najmniejsze koszty wiążą się z wykonaniem świadectwa charakterystyki energetycznej dla mieszkania, dwukrotnie drożej jest już dla domu jednorodzinnego. Cena dokumentu dla szkoły, szpitala lub galerii handlowej może wynieść ponad 3500 zł.

Świadectwo charakterystyki energetycznej w Lublinie

Aktualnie świadectwo energetyczne to nie dodatek czy przywilej; to konieczność dyktowana obowiązującymi w tej chwili przepisami krajowymi oraz unijnymi. Te zobowiązują każdego właściciela nieruchomości – lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego – do przeprowadzenia analizy energetycznej i uzyskania certyfikatu energetycznego. Dokument ten ma na celu zobrazować rzeczywiste zużycie energii oraz jakość termiczną budynku.

Na szczęście nie musisz robić zbyt wiele, by takie świadectwo energetyczne uzyskać. Wystarczy, że zlecisz to zadanie specjaliście – wykwalifikowanemu i certyfikowanemu audytorowi. Takiego znajdziesz w naszej firmie, iswiadectwa.pl.

Postaw na doświadczonego audytora charakterystyki energetycznej budynku

Przygotujemy dla Ciebie profesjonalne, pełnoprawne świadectwo energetyczne (Lublin) Twojego mieszkania, domu lub lokalu firmowego. Z takim dokumentem pomożesz sobie w wynajmie i sprzedaży nieruchomości, uchronisz się przed grzywną, która może sięgnąć nawet 5000 zł, a także zyskasz szereg cennych informacji, które pozwolą Ci na bardziej świadome zarządzanie rachunkami czy lepsze przygotowanie do termomodernizacji nieruchomości.

Świadectwo energetyczne przygotuje dla Ciebie jeden z naszych certyfikowanych specjalistów, co jest gwarancją wysokiej jakości dokumentu. Każdy z naszych audytorów widnieje w Centralnym Rejestrze Charakterystyki Energetycznej Budynków. To oficjalny, potwierdzony przez polskie prawo rejestr osób mających prawo do opracowywania świadectw energetycznych na potrzeby osób prywatnych i firm.

W codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesne oprogramowanie, wspierające nas w tworzeniu przejrzystych, czytelnych certyfikatów energetycznych – o strukturze akceptowanej przez wszystkie podmioty mające prawo sprawdzić audyt energetyczny, czyli policję, nadzór budowlany, notariusza.

Jak przygotowujemy świadectwa energetyczne w Lublinie?

Co wyróżnia nas spośród innych firm zajmujących się certyfikatami energetycznymi? Robimy to w całości online! Dzięki temu potrzebne świadectwo energetyczne (Lublin) zyskasz w krótszym czasie i atrakcyjniejszej cenie. Realizacja usługi w taki sposób jest możliwa dzięki temu, że Klienci przesyłają nam kompletną dokumentację techniczną budynku, która dostarcza istotnych danych i pozwala na jego dokładną ocenę pod kątem zapotrzebowania energetycznego i wydajności termicznej.

Zawartość świadectwa energetycznego ma zawsze tę samą strukturę – regulują to obowiązujące obecnie przepisy prawa. Audytu dokonujemy analizując kluczowe w tym kontekście informacje: rodzaj danej nieruchomości, metraż, rok budowy, typ, rozmiar i kondycja stolarki drzwiowej oraz okiennej, przegrody nieprzezroczyste, sposób ogrzewania budynku z wyszczególnieniem systemów instalacyjnych i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, korzystanie z oświetlenia. Efektem tego jest ocena efektywności energetycznej budynku – to, ile energii zużywa się w nim w danym okresie (np. roku).

Kiedy warto zlecić przygotowanie świadectwa energetycznego?

Posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest istotne zwłaszcza dla właścicieli nieruchomości, które mają zostać sprzedane lub wynajęte. Przepisy nakładają bowiem obowiązek poinformowania potencjalnego nabywcy o rzeczywistej efektywności energetycznej budynku. Poza tym nawet gdyby takiego obowiązku nie było, udostępnienie ważnego certyfikatu energetycznego mogłoby znacząco podnieść szansę na zdobycie klienta, zwłaszcza gdy nieruchomość wyróżnia się stopniem energooszczędności na tle innych budynków w okolicy.

Świadectwo energetyczne (Lublin) warto wyrobić po przeprowadzeniu generalnego remontu, nawet jeśli dotychczas posiadany certyfikat energetyczny nie utracił jeszcze swojej ważności. Po wprowadzeniu dużych zmian w budynku mogło bowiem dojść do zmiany elementów kluczowych w kontekście jego wydajności energetycznej. Świadectwa charakterystyki energetycznej potrzebuje też każdy nowy budynek. Twój dom lub mieszkanie otrzymało certyfikat energetyczny przed 2019 rokiem? Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest już nieważny! Żeby uniknąć kary, skontaktuj się z nami i zleć opracowanie świadectwa energetycznego.

Posiadanie aktualnego certyfikatu energetycznego to również dobry pomysł dla właścicieli nieruchomości zainteresowanych poznaniem rzeczywistego poziomu wydajności energetycznej swojego mieszkania lub domu, na przykład w celu optymalizacji zużycia energii i zmniejszenia wysokości opłacanych rachunków.

Zleć nam audyt energetyczny swojej nieruchomości w Lublinie

Z chęcią przygotujemy dla Ciebie potrzebne świadectwo energetyczne mieszkania lub domu w Lublinie – niezależnie od lokalizacji, powierzchni użytkowej czy stopnia skomplikowania projektu nieruchomości. Realizując zlecenia w pełni zdalnie, nie jesteśmy uzależnieni od lokalizacji, a to oznacza, że możemy pomóc Klientom z Lublina, okolic i dowolnej miejscowości na terenie całej Polski.

Regularnie podejmujemy się przygotowania świadectwa energetycznego w Lublinie w tych dzielnicach: Abramowice, Bronowice, Czechów Południowy, Czechów Północny, Czuby Południowe, Czuby Północne, Dziesiąta, Felin, Głusk, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Konstantynów, Kośminek, Ponikwoda, Rury, Sławin, Sławinek, Stare Miasto, Szerokie, Śródmieście, Tatary, Węglin Południowy, Węglin Północny, Wieniawa, Wrotków, Za Cukrownią, Zemborzyce.

Popraw efektywność energetyczną dzięki profesjonalnemu audytowi

Prawidłowo przygotowane świadectwo energetyczne zawiera takie informacje, jak roczne zapotrzebowanie na energię użytkową (EU); roczne zapotrzebowanie na energię końcową (EK); roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (EP); udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową; poziom emisji CO2. Do tego audytor dołącza zalecenia co do ewentualnej termomodernizacji budynku.

Z takim dokumentem – jako właściciel nieruchomości – dokładnie poznasz właściwości termiczne swojego mieszkania lub domu i zyskasz konkretne podpowiedzi, jak poprawić jego parametry, by dopasować budynek do współczesnych wymogów prawnych, uczynić go bardziej przyjaznym środowisku naturalnemu i zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie czy prąd. Zależy Ci na stworzeniu domu energooszczędnego lub pasywnego? Tym bardziej zyskasz na dobrej charakterystyce energetycznej budynków.

Audytuj mieszkanie w zakresie efektywności energetycznej

Na charakterystykę energetyczną mieszkania w dużej mierze ma wpływ kondycja budynku, w jakim się ono znajduje. Innych parametrów możemy się spodziewać w mieszkaniu zlokalizowanym w nowoczesnym budownictwie, a innych w nieruchomości w starej kamienicy. Znaczenie ma również miejsce ulokowania mieszkania – czy mieści się ono na skraju budynku czy w jego centralnej części. Chcesz dążyć do poprawy efektywności energetycznej mieszkania? Najpierw musisz tę efektywność dobrze poznać, na jej aktualnym poziomie – do tego właśnie służy świadectwo energetyczne.

Jak zlecić przygotowanie świadectwa energetycznego w Lublinie?

Teraz jest to bardzo łatwe! Wystarczy, że skontaktujesz się z naszą firmą przez formularz dostępny na stronie internetowej iswiadectwa.pl i udostępnisz naszemu audytorowi kompletną dokumentację techniczną budynku.

Specjalista wie, jak doszukać się w niej kluczowych aspektów i wyliczyć potrzebne wartości. W ciągu kilku, maksymalnie kilkunastu dni otrzymasz od nas pełnoprawny dokument – audyt energetyczny, który umożliwi Ci dopełnienie obowiązku posiadania certyfikatu energetycznego w Lublinie, a także lepsze zaplanowanie ewentualnych praw termomodernizacyjnych.

Świadectwo charakterystyki energetycznej dla części budynku – czy jest możliwe?

Z zasady dokonujemy przede wszystkim charakterystyki energetycznej budynków w całości, dla osób, które udowodnią, że są właścicielami lub zarządcą danej nieruchomości. Możemy wykonać świadectwo energetyczne dla części budynku tylko pod jednym warunkiem – gdy ta część ma osobną księgę wieczystą.

W sytuacji, gdy w domu mieszkają dwie niezależne rodziny, a budynek z jakiegoś powodu ma jednego właściciela w księgach wieczystych (czasami księgi wieczyste nie są uporządkowane), wykonanie świadectwa energetycznego powinien zlecić oficjalny właściciel. To może być jednak dość trudne, bo do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej są potrzebne takie informacje, jak liczba domowników, sposób ogrzewania lokalu czy sposób ogrzewania wody użytkowej.

Właściciel może być więc zmuszony do skontaktowania się z domownikami drugiej części budynku.

Twoja sytuacja jest nietypowa i nie wiesz, jak zdobyć charakterystykę energetyczną? Skontaktuj się z nami – doradzimy.

Audytor wyspecjalizowany w ocenie efektywności energetycznej budynków – a tylko takich mamy w swoim zespole – jest w stanie opracować najważniejsze dane na podstawie przesłanej przez Ciebie dokumentacji technicznej (im dokładniejsza i zgodna z rzeczywistością, tym certyfikat energetyczny jest lepszy). Nie musi więc dokonywać oględzin na miejscu, które znacząco wydłużyłyby, a także podniosłyby cenę całej usługi.

Oferując świadectwo charakterystyki energetycznej przygotowywane online, odpowiadamy na potrzeby Klientów, którzy nie mają dużo czasu lub ochoty na długotrwałe ustalenia, a potrzebują już teraz udostępnić lub przekazać świadectwo charakterystyki energetycznej różnym podmiotom. Taka usługa pozwala też Klientom spełnić wymogi prawne, jeśli mają ograniczony budżet i/lub ich nieruchomość znajduje się w znacznym oddaleniu od miast wojewódzkich i powiatowych i tym samym przyjazd specjalisty na oględziny oraz ocenienie efektywności energetycznej budynku wiązałyby się z dużym wydatkiem.

Ile kosztuje sporządzenie świadectwa energetycznego?

Na cenę wpływa wiele czynników. To między innymi typ i przeznaczenie nieruchomości (mieszkanie, dom, lokal użytkowy); rozmiar nieruchomości; konstrukcja budynku – stopień jej skomplikowania; liczba przegród; liczba i rodzaj instalacji wewnętrznych; dostępność i czytelność dokumentacji technicznej; położenie geograficzne (świadectwa energetyczne w większych miastach bywają droższe).

Jednym słowem, im więcej czasu nasz audytor musi zarezerwować na poznanie budynku i jego charakterystykę energetyczną, tym cena usługi jest wyższa. Ale ze względu na zdalną obsługę zlecenia jesteśmy w stanie zaproponować i tak atrakcyjniejszą cenę niż większość konkurencyjnych firm. Ceny świadectw energetycznych w iswiadectwa.pl zaczynają się już od 149 zł!

Chcesz zlecić nam przygotowanie świadectwa energetycznego?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Zadzwoń pod numer telefonu +48 532 564 511 lub napisz, korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie www.iswiadectwa.pl i zdobądź certyfikat energetyczny, którego potrzebujesz.

Oceń naszą publikację

Świadectwo energetyczne Lublin online w 24 h
Średnia 5/5 na podstawie 239 opinii.

Nasza firma

Dlaczego warto wybrać iswiadectwa.pl w Lublinie?

Dowiedz się, dlaczego nasze konkurencyjne ceny, szybki czas realizacji, certyfikaty potwierdzające naszą jakość i nasz zasięg na terenie całej Polski sprawiają, że jesteśmy liderem w naszej branży.

Ikona pieniędzy
Konkurencyjna cena
Oferujemy świadectwo energetyczne w konkurencyjnej cenie.
Ikona zegara
Czas realizacji
Gwarantujemy szybki czas realizacji, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów i dostarczyć im świadectwo w najkrótszym możliwym czasie.
Ikona certyfikatu
Jesteśmy certyfikowani
Posiadamy certyfikaty, które potwierdzają naszą doskonałą jakość i profesjonalizm w branży.
Ikona planety
Działamy na terenie całej Polski
Nasza firma działa na terenie całej Polski, zapewniając usługę dla klientów w każdym zakątku kraju.

Historie i opinie naszych klientów

Sprzedaliśmy setki świadectw energetycznych

“Dzięki temu świadectwu mam jasny obraz zużycia energii w moim domu i mogę podjąć konkretne kroki w celu poprawy efektywności.“

Avatar użytkownika Anna
Anna Sikorska
Tomaszów Mazowiecki

“Dokument jest czytelny i łatwy do zrozumienia nawet dla osób bez wiedzy technicznej.“

Avatar użytkownika Ewelina
Ewelina Czerwińska
Wałbrzych

“Ogólnie rzecz biorąc, usługa charakterystyki energetycznej była skutecznym narzędziem optymalizacji zużycia energii, które polecam każdemu, kto chce zarządzać swoją energią w sposób inteligentny i oszczędny.“

Avatar użytkownika Justyna
Justyna Głowacka
Rzeszów

Nasze kwalifikacje

Profesjonalne świadectwa energetyczne w Lublinie

Mamy dostęp do oprogramowania dla świadectw energetycznych. Nasze świadectwa spełniają wszelkie wymogi urzędowe.

Ikona rządowej organizacji
Rządowe uprawnienia
Mamy rządowe uprawnienia do sporządzania wszelkich typów świadectw energetycznych.
Ikona unijnych standardów
Znamy standardy unijne
Znamy standardy unijne dotyczące sporządzania świadectw energetycznych.
Ikona audytorów
Audytorzy
Nasi audytorzy są wpisani do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków.
Ikona szkolenia
Szkolenia
Przeszliśmy szkolenie największej na świecie organizacji termowizyjnej z ucieczek ciepła.

Planuj przyszłość z rozsądkiem: Zamów świadectwo energetyczne w Lublinie już dziś

Oszczędzaj planetę i portfel, wprowadzając zmiany oparte na naszych profesjonalnych świadectwach energetycznych. Dzięki nim dowiesz się, jak zredukować zużycie energii, obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

Zamów online

Baza wiedzy

Opinie dotyczące świadectwa energetycznego nieruchomości. Co warto wziąć pod uwagę? Oświetlenie a certyfikat energetyczny. Co musisz wiedzieć? Skąd wziąć certyfikat energetyczny? Kilka porad Tanie certyfikaty energetyczne. Gdzie można je zamówić? Certyfikat energetyczny – jak uzupełnić formularz do uzyskania świadectwa? Jak uzyskać certyfikat energetyczny części budynku? Gdzie zdobyć certyfikat energetyczny? Informacje dla właścicieli nieruchomości Gdzie zdobyć certyfikat energetyczny? Dowiedz się już teraz! Koszt certyfikatu energetycznego budynku. Co warto o tym wiedzieć? Wniosek o wydanie certyfikatu energetycznego. Czy jest on potrzebny? Grzywna za brak świadectwa energetycznego. Zobacz, co grozi za niedopełnienie obowiązku Kalkulator efektywności energetycznej. Jak to działa? Efektywność energetyczna domu jednorodzinnego. Co warto na ten temat wiedzieć? Audyt energetyczny nieruchomości. Czy jest konieczny przy sprzedaży? Najtańsze certyfikaty energetyczne. Co warto wiedzieć na ten temat? Notariusz a certyfikat energetyczny. Czy przekazanie certyfikatu jest konieczne? Najem nieruchomości a certyfikat energetyczny. Co warto wiedzieć? Certyfikat energetyczny do odbioru mieszkania. Co warto wiedzieć na ten temat? Certyfikat energetyczny i wynajem nieruchomości. Co musisz wiedzieć? Rejestracja certyfikatu energetycznego. Jak to zrobić? Certyfikat energetyczny lokalu użytkowego. Jak można go uzyskać? Certyfikat energetyczny i normy – podstawowe informacje Atest energetyczny dla nieruchomości - jak go uzyskać Certyfikat energetyczny dla Twojego mieszkania w bloku Certyfikat energetyczny do odbioru nieruchomości Sprzedaż nieruchomości a świadectwo energetyczne Podstawa prawna świadectwo charakterystyki energetycznej 2024 Kiedy certyfikat energetyczny nie jest wymagany? Znaczenie certyfikatu energetycznego w obrocie nieruchomościami Dlaczego forma elektroniczna certyfikatu energetycznego jest przydatna? Ubezpieczenie a Certyfikat Energetyczny: Kompleksowy Przewodnik Jak uzyskać świadectwo energetyczne mieszkania? Kluczowa Rola Infolinii Certyfikatu Energetycznego Metoda Obliczenia Certyfikatu Energetycznego: Zrozumienie Procesu Obliczenie certyfikatu energetycznego - klucz do efektywności energetycznej Certyfikat Energetyczny: Perspektywy i Dyskusje na Forach Internetowych Certyfikat energetyczny dla hali produkcyjnej: Klucz do efektywności i oszczędności Hotel - kiedy potrzebny jest certyfikat energetyczny obiektu? Certyfikat Energetyczny Magazynu: Klucz do Efektywności i Zrównoważenia Certyfikat Energetyczny w Procesie Przeniesienia Własności Porównanie rynkowe usług świadectwa energetycznego Audytor dla świadectwa energetycznego: jak sprawdzić kwalifikacje specjalisty? Jak uzyskać certyfikat energetyczny budynku użyteczności publicznej? Jak i gdzie pozyskać certyfikat energetyczny? Ile się czeka na świadectwo charakterystyki energetycznej? Wyjaśnienie rozporządzenia o świadectwie energetycznym Świadectwo energetyczne i pozwolenie na użytkowanie: zrozumienie zależności Jak wpływa pompa ciepła na certyfikat energetyczny? Jakie są wyjątki w obowiązku świadectwa energetycznego? Spółdzielnie mieszkaniowe i świadectwa charakterystyki energetycznej: kluczowa rola wspólnoty w zrównoważonym rozwoju Jak uzyskać świadectwo energetyczne dla hali produkcyjnej? Obowiązek certyfikatu energetycznego - nowelizacja Czym jest energia końcowa w świadectwie energetycznym? Czy świadectwo energetyczne związane jest z rejestrem zabytków? Darowizna a certyfikat energetyczny Certyfikat energetyczny uprawnienia — co trzeba zrobić, żeby zostać audytorem? Czy potrzeba certyfikat energetyczny dla garażu? Świadectwo energetyczne mieszkania lub domu — na czym polega? Jakie są różnice między operatem a świadectwem energetycznym? Świadectwo charakterystyki energetycznej Co zrobić, żeby dostać świadectwo charakterystyki energetycznej, nie wychodząc z domu? Wygląd ŚCE - z czego składa się świadectwo charakterystyki energetycznej? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o świadectwie charakterystyki energetycznej. Audyt energetyczny i świadectwo energetyczne - czym się od siebie różnią? Oszczędzaj energię dzięki świadectwom energetycznym. Certyfikat energetyczny w rozporządzeniu: jak wyjaśnić? Certyfikat energetyczny w rozporządzeniu. Kiedy świadectwo energetyczne jest obowiązkowe?

Artykuły miejskie

Opole Zielona Góra Warszawa Kraków Łódź Wrocław Poznań Toruń Szczecin Sosnowiec Rzeszów Radom Olsztyn Lublin Kielce Katowice Gdynia Gdańsk Bydgoszcz Białystok Olesno Czarna Białostocka Poniatowa Pobiedziska Sucha Beskidzka Imielin Kolbuszowa Ustrzyki Dolne Sępólno Oborniki Śląskie Chełmek Stary Sącz Wojkowice Strzyżów Żuromin Lwówek Śląski Kamień Pomorski Kruszwica Orneta Ziębice Janikowo Ozimek Prabuty Grodków Kalety Wolbrom Jastrowie Wieruszów Poręba Opole Lubelskie Suchedniów Żychlin Tłuszcz Połaniec Połczyn-Zdrój Pniewy Mszana Dolna Chocianów Witkowo Siechnice Kórnik Pelplin Lidzbark Zwoleń Nasielsk Praszka Trzemeszno Zelów Olsztynek Sędziszów Małopolski Barczewo Paczków Barcin Brzozów Miasteczko Śląskie Biskupiec Ciechocinek Poddębice Miastko Syców Murowana Goślina Chojna Lubawa Kolno Łobez Tuszyn Dobre Miasto Bukowno Bystrzyca Kłodzka Zbąszyń Drezdenko Sulęcin Krzeszowice Zawadzkie Włoszczowa Mońki Trzebiatów Gniewkowo Sztum Strzelce Krajeńskie Pieszyce Władysławowo Kudowa-Zdrój Czaplinek Nowy Dwór Gdański Łosice Sławków Czersk Skarszewy Karczew Białobrzegi Sobótka Maków Mazowiecki Kąty Wrocławskie Łazy Skwierzyna Łochów Puszczykowo Pajęczno Kostrzyn Witnica Ryki Gniew Opalenica Blachownia Szubin Kożuchów Środa Śląska Wysokie Mazowieckie Wołomin Wolsztyn Koluszki Kłobuck Złocieniec Rabka-Zdrój Węgrów Golub-Dobrzyń Pyrzyce Głubczyce Sławno Brzeg Dolny Strzelin Wołów Błonie Aleksandrów Kujawski Pasłęk Góra Kalwaria Janów Lubelski Warka Szprotawa Dąbrowa Tarnowska Mogilno Góra Szydłowiec Drawsko Pomorskie Miechów Zdzieszowice Wasilków Krosno Odrzańskie Milicz Węgorzewo Puck Myślibórz Brzeszcze Wronki Koronowo Nowa Dęba Wisła Rogoźno Kowary Nowe Miasto Lubawskie Czarnków Krynica-Zdrój Parczew Międzychód Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Sejny Rajgród Cedynia Dolsk Stawiszyn Suchań Baranów Sandomierski Modliborzyce Frampol Stopnica Ulanów Jaraczewo