Świadectwo energetyczne Szczecin

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest niezwykle ważnym dokumentem, obowiązek jego sporządzenia spoczywa na właścicielach obiektów budowlanych przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Niestety muszą oni zapłacić za wydanie paszportu energetycznego z własnej kieszeni, a za brak odpowiedniej dokumentacji grozi kara grzywny, która jest liczona w kilku tysiącach złotych. 

zdjęcie Świadectwo energetyczne Szczecin
Ceny świadectw już od 149 zł
Świadectwa energetyczne

Wszystko, co musisz wiedzieć o świadectwach energetycznych w Szczecinie

Dowiedz się, dlaczego to ważny dokument i jakie są jego konsekwencje. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem czy wynajmujesz, poniżej znajdziesz niezbędną wiedzę dotyczącą świadectw energetycznych.

Ikona kalendarza od 23 maja 2023 r.
świadectwo musi mieć każde mieszkanie i każdy dom
Ikona nadzoru budowlanego
za brak świadectwa grzywny w wysokości tysięcy złotych nakładać będzie nadzór budowlany i policja
Ikona zegara
świadectwo jest ważne przez 10 lat; świadectwa sprzed 2019 r. są już nieważne
Ikona zakazu
bez świadectwa nie da sprzedać ani wynająć nieruchomości (notariusze odmówią sporządzenia aktu)
Przykładowe świadectwo charakterystyki energetycznej

Certyfikat energetyczny w Szczecinie — najważniejsze informacje

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest specjalnym dokumentem, który zawiera szereg informacji odnośnie do zużycia energii w obiekcie budowlanym, co dotyczy przykładowo mieszkania lub domu jednorodzinnego. Jego sporządzenie staje się konieczne, jeśli właściciel nieruchomości planuje jej sprzedaż lub zamierza ją wynająć. Dokumentację należy przekazać potencjalnemu kupcowi lub najemcy, jej brak wiąże się niestety z nałożeniem kary finansowej, która może wynieść nawet 5000 zł. W certyfikacie energetycznym jest opisane, ile energii potrzeba na ogrzanie budynku, wentylację i klimatyzację, oświetlenie, przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Kto może wystawić świadectwo energetyczne w Szczecinie?

Certyfikat energetyczny sporządza się zgodnie ze ściśle określonym wzorem, musi mieć konkretną strukturę. W celu uzyskania paszportu energetycznego konieczne staje się skorzystanie z usług odpowiedniego specjalisty, który ma uprawnienia pozwalające na wydanie tego typu dokumentacji. W tym celu można zgłosić się przykładowo do architekta, magistra inżyniera pożarnictwa lub fachowca z wyższym wykształceniem, które jest związane z charakterystyką energetyczną budynków, przeprowadzaniem audytów energetycznych, budownictwem energooszczędnym.

Ile kosztuje świadectwo charakterystyki energetycznej w Szczecinie?

Sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, które mogą być bardzo zróżnicowane, o czym nie decyduje wyłącznie lokalizacja obiektu. Bardzo ważna jest wielkość nieruchomości, jej przeznaczenie, dostępność dokumentacji technicznej. Przy wycenie bierze się pod uwagę także zastosowane instalacje w obiekcie budowlanym, stopień skomplikowania bryły budynku. 

Sprawdza się cały profil architektoniczny, czyli łącznie z konstrukcjami, przegrodami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Cena wydania certyfikatu energetycznego musi wobec tego zawsze zostać określona indywidualnie, ale średnio płaci się od 500 do 1000 zł. Najmniejsze koszty ponoszą właściciele mieszkań, dwukrotnie drożej jest w przypadku domów jednorodzinnych, a największe wydatki dotyczą obiektów wielkopowierzchniowych typu szkoła lub hotel.

Zamów audyt energetyczny mieszkania na terenie Szczecina

W dobie nowoczesnego budownictwa oraz zmieniających się przepisów krajowych i unijnych, ewidentnie skupionych na ograniczeniu wpływu budownictwa na środowisko naturalne, świadectwa charakterystyki energetycznej są nieodzownym elementem modernizacji domów i mieszkań, a także przygotowania ich do sprzedaży lub wynajmu. To nieskomplikowane dokumenty. Ich przygotowanie wymaga jednak wiedzy z zakresu efektywności energetycznej, budownictwa oraz przepisów budowlanych.

Dobrego świadectwa charakterystyki energetycznej nie wystawi każdy. Jeśli chcesz pozyskać pełnoprawny dokument, szanowany przez notariuszy i potencjalnych klientów, podejmij współpracę z najlepszymi!

Jako firma iswiadectwa.pl realizujemy profesjonalne świadectwa energetyczne (Szczecin), biorąc pod uwagę wszystkie kluczowe cechy oraz elementy Twojego mieszkania i budynku, w którym mieszkanie się znajduje. W efekcie otrzymujesz od nas przejrzysty dokument, w którym wyróżniamy między innymi roczne zapotrzebowanie energetyczne Twojej nieruchomości, miejsca największej „ucieczki" ciepła i związaną z tym emisję CO2. Opisujemy też rodzaj instalacji grzewczej, w tym udział energii odnawialnej (jeśli z niej korzystasz) w ogólnym bilansie energetycznym.

Certyfikat energetyczny, który od nas otrzymasz to pełnoprawny dokument, gotowy do natychmiastowego użycia – zawarte tam dane możesz przenieść do treści ogłoszenia o sprzedaży lub wynajmie mieszkania, a także przedstawić notariuszowi.

Powody, dla których warto wyrobić świadectwo charakterystyki energetycznej

Posiadanie aktualnego certyfikatu energetycznego od 2023 roku jest obowiązkowe i dyktowane wymogiem prawnym. Zatem brak może zostać ukarany grzywną sięgającą nawet 5000 zł. Dotyczy to przede wszystkim tych Klientów, którzy myślą o sprzedaży mieszkania lub jego wynajmie. Jeśli więc chcesz uniknąć kary i stresu, zdecydowanie polecamy zamówienie świadectwa energetycznego.

Weź pod uwagę to, że świadectwo charakterystyki energetycznej może znacząco pomóc Ci w sprzedaży lub wynajmie Twojej nieruchomości. Z nią Twoje ogłoszenie się wyróżni i zachęci potencjalnego nabywcę do porównania Twojego mieszkania z innymi, które też zostały sprawdzone pod kątem zużycia energii, a to również automatycznie zmniejszy grupę możliwych konkurentów o klienta. Choć często jeszcze nabywcy nie wymagają charakterystyki energetycznej, dając dostęp do takiego audytu prezentujesz się jako nowoczesny właściciel o profesjonalnym podejściu do sprzedaży/wynajmu mieszkania.

Aktualny certyfikat energetyczny mieszkania w Szczecinie to też doskonały sposób na ocenę zużycia energii w skali rocznej i tym samym świadome zarządzanie rachunkami. Wiemy, że w dobie rosnącej wiedzy ekologicznej, to powód bardzo ważny dla wielu z naszych Klientów.

Chcąc odpowiedzieć na te potrzeby opracowaliśmy najbardziej zoptymalizowany sposób pozyskania świadectw energetycznych. Wybierając naszą firmę, nie musisz nawet umawiać się na oględziny nieruchomości; certyfikat charakterystyki energetycznej opracowujemy i wydajemy w całości online, bazując na otrzymanych od Ciebie dokumentach technicznych.

To szybka i prosta metoda, zdecydowanie tańsza niż tradycyjna. Oszczędza Twój czas i pieniądze, a skutkuje dokumentem takiej samej jakości, równie dobrze sprawdzającym się podczas transakcji sprzedaży czy wynajmu swojej nieruchomości.

Skorzystaj z usług doświadczonego audytora charakterystyki energetycznej budynku

Każde świadectwo energetyczne (Szczecin) wydaje jeden z naszych certyfikowanych, doświadczonych specjalistów w zakresie efektywności energetycznej budynków, który ukończył również kursy z zakresu unijnych standardów i „ucieczek" ciepła. Wszyscy nasi audytorzy znajdują się w Centralnym Rejestrze Charakterystyki Energetycznej Budynków. Dzięki temu masz pewność, że posiadanie świadectwa energetycznego od iswiadectwa.pl będzie pełnoprawne i w pełni respektowane przez policję, nadzór budowlany, notariusza i inne podmioty zainteresowane sprawdzeniem tego.

Realizując usługi z zakresu charakterystyki energetycznej, korzystamy z nowoczesnego oprogramowania, a każde z naszych świadectw energetycznych ma tę samą, przejrzystą formułę – z wyszczególnieniem najważniejszych informacji.

Oceniając efektywność energetyczną budynków zdalnie, możemy zaproponować konkurencyjne ceny oraz błyskawiczny czas realizacji. Potrzebujesz audytu energetycznego „na już"? Odezwij się do nas!

Przeprowadzamy audyty energetyczne mieszkań na terenie Szczecina i całej Polski

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku przeprowadzamy dla mieszkań na terenie całego Szczecina – zarówno w centrum, jak i na obrzeżach. Wykonując świadectwo energetyczne (Szczecin) w całości zdalnie, nie jesteśmy ograniczeni możliwością dojazdu do konkretnego lokalu użytkowego lub mieszkalnego, dlatego naszą ofertę kierujemy też do Klientów, których mieszkania znajdują się w dalszej odległości od Szczecina oraz w dowolnym miejscu na terenie całej Polski.

Możemy wykonać świadectwo energetyczne dla mieszkań zlokalizowanych w tych dzielnicach i osiedlach Szczecina: Dzielnica Północ – Osiedla: Bukowo, Gocław, Golęcino, Niebuszewo, Skolwin, Stołczyn, Warszewo, Żelechowa; Dzielnica Prawobrzeże – Osiedla: Bukowe, Dąbie, Jezierzyce, Kijewo, Klęskowo, Klucz, Majowe, Płonia, Podjuchy, Sławociesze, Słoneczne, Śmierdnica, Wielgowo, Załom, Zdroje, Żydowce; Dzielnica Śródmieście – Osiedla: Centrum, Drzetowo-Grabowo, Łękno, Niebuszewo-Bolinko, Nowe Miasto, Stare Miasto, Śródmieście Północ, Śródmieście Zachód, Turzyn, Wyspa Pucka; Dzielnica Zachód – Osiedla: Arkońskie, Bezrzecze, Głębokie, Gumieńce, Krzekowo, Niemierzyn, Osów, Pilchowo, Pogodno, Pomorzany, Świerczewo, Zawadzkiego-Klonowica.

Co sprawdzamy, przygotowując świadectwo charakterystyki energetycznej?

Naszym celem jest przygotowanie świadectwa energetycznego, które odzwierciedla realny stan nieruchomości. W tym celu – posiłkując się dokumentacją techniczną przesłaną przez Klienta – nasz audytor bierze pod uwagę elementy takie jak: rodzaj nieruchomości, metraż nieruchomości, rok budowy, typ, klasa i rozmiar okien oraz drzwi, przegrody nieprzezroczyste, typ i jakość ocieplenia budynku, rodzaje źródeł ciepła, rodzaj grzejników itp.

Niezbędne świadectwo charakterystyki energetycznej w Szczecinie

Przypominamy, że świadectwo energetyczne (Szczecin) jest ważne przez 10 lat, a audyt energetyczny przeprowadzony przed 2019 rokiem wymaga zaktualizowania. Jeśli więc Twoje mieszkanie w Szczecinie przekroczyło te terminy, to zdecydowanie dobry czas na kontakt z iswiadectwa.pl i ponowne przyjrzenie się zużyciu energii w Twojej nieruchomości i jej ogólnemu termo-stanowi.

Pamiętaj, że respektowane są wyłącznie certyfikaty energetyczne wydawane przez firmy/audytorów dopisanych do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków. To oznacza bowiem, że posiadają niezbędne, rządowe uprawnienia, które z kolei trafiają tylko do specjalistów o kierunkowym wykształceniu. W iswiadectwo.pl możemy pochwalić się posiadaniem takich uprawnień.

Świadectwa energetyczne w Szczecinie to nasza specjalność

Co więcej, w kilkuletniej działalności zdołaliśmy przekazać świadectwo charakterystyki energetycznej właścicielom kilkuset mieszkań – w Szczecinie i wielu innych miejscowościach w Polsce. Naszej merytorycznej analizie były poddawane zarówno duże, jak i małe lokale mieszkalne, zlokalizowane w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich, kilkudziesięcioletnich blokach oraz starych kamienicach. Przyglądając się zużyciu energii w tak różnorodnych przypadkach zyskaliśmy doświadczenie, którego nie da się przecenić.

Stale trzymając rękę na pulsie, możemy zapewnić, że każde świadectwo energetyczne wychodzące spod naszych rąk jest pełnoprawne i zgodne z aktualnie obowiązujących przepisami – krajowymi i unijnymi. W swojej codziennej pracy cały czas mamy na uwadze potrzeby Klientów skupionych na wynajmie lub sprzedaży mieszkania. Potrzebne im świadectwa energetyczne przygotowujemy z należytą starannością, upewniając się, że zostaną zaakceptowane przez wszystkie jednostki uprawnione do sprawdzenia aktualności dokumentacji termomodernizacyjnej budynku.

Jak zdobyć świadectwo energetyczne?

Z iswiadectwa.pl to bardzo łatwe! Wystarczy, że skorzystasz z formularza dostępnego na naszej stronie internetowej i za jego pomocą przekażesz nam najważniejsze informacje o swojej nieruchomości.

Jeśli masz mniej czasu, możesz zostawić nam swój numer telefonu i poczekać aż nasz specjalista się z Tobą skontaktuje. Podczas rozmowy z nim poznasz najważniejsze informacje i będziesz mieć okazję do zadania nurtujących Cię pytań na temat świadectw charakterystyki energetycznej.

Po kontakcie ze specjalistą opłać zamówienie i cierpliwie poczekaj, a w ciągu kilku dni otrzymasz dokument prezentujący wymagane informacje z zakresu efektywności energetycznej Twojego mieszkania w Szczecinie.

Po zapoznaniu się z nim możesz zostawić opinię o naszych usługach – będziemy za to niezmiernie wdzięczni, gdyż każda pozytywna recenzja zwiększa szansę na nasze dotarcie do kolejnych Klientów potrzebujących taniego, ale solidnego świadectwa energetycznego.

Co trzeba zrobić, by uzyskać certyfikat energetyczny mieszkania w Szczecinie?

Tylko przekazanie nam wszystkich i zgodnych z rzeczywistością informacji o nieruchomości przełoży się na świadectwo energetyczne realnie opisujące termiczne właściwości budynku.

Miej to na uwadze i zarezerwuj na kontakt z nami odpowiednio dużo czasu. Lepiej zrobić to raz, a porządnie i mieć świadectwo charakterystyki energetycznej, które nie tylko uchroni Cię od grzywny, ale też – jeśli się na to zdecydujesz – umożliwi Ci świadome zarządzanie wydatkowaną energią elektryczną i optymalizację cyklicznych opłat związanych z rachunkami, a także przeprowadzenie sprawnego remontu, mającego na celu podniesienie efektywności energetycznej nieruchomości.

Który ze sposobów uzyskania świadectwa energetycznego: z oględzinami czy online?

Niektóre firmy specjalizujące się w ocenie efektywności energetycznej budynków przed sporządzeniem audytu dokonują oględzin budynku. To jednak wydłuża cały proces, wymagając od Ciebie więcej czasu, a także podnosi cenę świadectwa energetycznego. Współcześnie – mając do dyspozycji dokładną dokumentację techniczną nieruchomości oraz nowoczesne oprogramowanie – wysoce wyspecjalizowany audytor jest w stanie ocenić lokal użytkowy czy mieszkalny pod kątem termowydajności całkowicie zdalnie. To skraca czas potrzebny na realizację usługi i pozwala zaoferować niższą cenę.

Tak właśnie działamy w iswiadectwa.pl – zdalnie – wierząc, że w ten sposób odpowiadamy na potrzeby naszych Klientów chcących posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej bez nadmiernego wysiłku wkładanego w ten proces.

Potrzebujesz świadectwa energetycznego w Szczecinie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zadzwoń do nas pod numer telefonu +48 532 564 511 lub napisz, korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie www.iswiadectwa.pl

Pełnoprawne certyfikaty energetyczne wydajemy nawet w ciągu kilku dni i już od 149 zł.

Oceń naszą publikację

Świadectwo energetyczne Szczecin online w 24 h
Średnia 5/5 na podstawie 306 opinii.

Nasza firma

Dlaczego warto wybrać iswiadectwa.pl w Szczecinie?

Dowiedz się, dlaczego nasze konkurencyjne ceny, szybki czas realizacji, certyfikaty potwierdzające naszą jakość i nasz zasięg na terenie całej Polski sprawiają, że jesteśmy liderem w naszej branży.

Ikona pieniędzy
Konkurencyjna cena
Oferujemy świadectwo energetyczne w konkurencyjnej cenie.
Ikona zegara
Czas realizacji
Gwarantujemy szybki czas realizacji, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów i dostarczyć im świadectwo w najkrótszym możliwym czasie.
Ikona certyfikatu
Jesteśmy certyfikowani
Posiadamy certyfikaty, które potwierdzają naszą doskonałą jakość i profesjonalizm w branży.
Ikona planety
Działamy na terenie całej Polski
Nasza firma działa na terenie całej Polski, zapewniając usługę dla klientów w każdym zakątku kraju.

Historie i opinie naszych klientów

Sprzedaliśmy setki świadectw energetycznych

“Dzięki temu świadectwu mam jasny obraz zużycia energii w moim domu i mogę podjąć konkretne kroki w celu poprawy efektywności.“

Avatar użytkownika Anna
Anna Sikorska
Tomaszów Mazowiecki

“Dokument jest czytelny i łatwy do zrozumienia nawet dla osób bez wiedzy technicznej.“

Avatar użytkownika Ewelina
Ewelina Czerwińska
Wałbrzych

“Ogólnie rzecz biorąc, usługa charakterystyki energetycznej była skutecznym narzędziem optymalizacji zużycia energii, które polecam każdemu, kto chce zarządzać swoją energią w sposób inteligentny i oszczędny.“

Avatar użytkownika Justyna
Justyna Głowacka
Rzeszów

Nasze kwalifikacje

Profesjonalne świadectwa energetyczne w Szczecinie

Mamy dostęp do oprogramowania dla świadectw energetycznych. Nasze świadectwa spełniają wszelkie wymogi urzędowe.

Ikona rządowej organizacji
Rządowe uprawnienia
Mamy rządowe uprawnienia do sporządzania wszelkich typów świadectw energetycznych.
Ikona unijnych standardów
Znamy standardy unijne
Znamy standardy unijne dotyczące sporządzania świadectw energetycznych.
Ikona audytorów
Audytorzy
Nasi audytorzy są wpisani do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków.
Ikona szkolenia
Szkolenia
Przeszliśmy szkolenie największej na świecie organizacji termowizyjnej z ucieczek ciepła.

Planuj przyszłość z rozsądkiem: Zamów świadectwo energetyczne w Szczecinie już dziś

Oszczędzaj planetę i portfel, wprowadzając zmiany oparte na naszych profesjonalnych świadectwach energetycznych. Dzięki nim dowiesz się, jak zredukować zużycie energii, obniżyć rachunki za prąd i ogrzewanie, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

Zamów online

Baza wiedzy

Opinie dotyczące świadectwa energetycznego nieruchomości. Co warto wziąć pod uwagę? Oświetlenie a certyfikat energetyczny. Co musisz wiedzieć? Skąd wziąć certyfikat energetyczny? Kilka porad Tanie certyfikaty energetyczne. Gdzie można je zamówić? Certyfikat energetyczny – jak uzupełnić formularz do uzyskania świadectwa? Jak uzyskać certyfikat energetyczny części budynku? Gdzie zdobyć certyfikat energetyczny? Informacje dla właścicieli nieruchomości Gdzie zdobyć certyfikat energetyczny? Dowiedz się już teraz! Koszt certyfikatu energetycznego budynku. Co warto o tym wiedzieć? Wniosek o wydanie certyfikatu energetycznego. Czy jest on potrzebny? Grzywna za brak świadectwa energetycznego. Zobacz, co grozi za niedopełnienie obowiązku Kalkulator efektywności energetycznej. Jak to działa? Efektywność energetyczna domu jednorodzinnego. Co warto na ten temat wiedzieć? Audyt energetyczny nieruchomości. Czy jest konieczny przy sprzedaży? Najtańsze certyfikaty energetyczne. Co warto wiedzieć na ten temat? Notariusz a certyfikat energetyczny. Czy przekazanie certyfikatu jest konieczne? Najem nieruchomości a certyfikat energetyczny. Co warto wiedzieć? Certyfikat energetyczny do odbioru mieszkania. Co warto wiedzieć na ten temat? Certyfikat energetyczny i wynajem nieruchomości. Co musisz wiedzieć? Rejestracja certyfikatu energetycznego. Jak to zrobić? Certyfikat energetyczny lokalu użytkowego. Jak można go uzyskać? Certyfikat energetyczny i normy – podstawowe informacje Atest energetyczny dla nieruchomości - jak go uzyskać Certyfikat energetyczny dla Twojego mieszkania w bloku Certyfikat energetyczny do odbioru nieruchomości Sprzedaż nieruchomości a świadectwo energetyczne Podstawa prawna świadectwo charakterystyki energetycznej 2024 Kiedy certyfikat energetyczny nie jest wymagany? Znaczenie certyfikatu energetycznego w obrocie nieruchomościami Dlaczego forma elektroniczna certyfikatu energetycznego jest przydatna? Ubezpieczenie a Certyfikat Energetyczny: Kompleksowy Przewodnik Jak uzyskać świadectwo energetyczne mieszkania? Kluczowa Rola Infolinii Certyfikatu Energetycznego Metoda Obliczenia Certyfikatu Energetycznego: Zrozumienie Procesu Obliczenie certyfikatu energetycznego - klucz do efektywności energetycznej Certyfikat Energetyczny: Perspektywy i Dyskusje na Forach Internetowych Certyfikat energetyczny dla hali produkcyjnej: Klucz do efektywności i oszczędności Hotel - kiedy potrzebny jest certyfikat energetyczny obiektu? Certyfikat Energetyczny Magazynu: Klucz do Efektywności i Zrównoważenia Certyfikat Energetyczny w Procesie Przeniesienia Własności Porównanie rynkowe usług świadectwa energetycznego Audytor dla świadectwa energetycznego: jak sprawdzić kwalifikacje specjalisty? Jak uzyskać certyfikat energetyczny budynku użyteczności publicznej? Jak i gdzie pozyskać certyfikat energetyczny? Ile się czeka na świadectwo charakterystyki energetycznej? Wyjaśnienie rozporządzenia o świadectwie energetycznym Świadectwo energetyczne i pozwolenie na użytkowanie: zrozumienie zależności Jak wpływa pompa ciepła na certyfikat energetyczny? Jakie są wyjątki w obowiązku świadectwa energetycznego? Spółdzielnie mieszkaniowe i świadectwa charakterystyki energetycznej: kluczowa rola wspólnoty w zrównoważonym rozwoju Jak uzyskać świadectwo energetyczne dla hali produkcyjnej? Obowiązek certyfikatu energetycznego - nowelizacja Czym jest energia końcowa w świadectwie energetycznym? Czy świadectwo energetyczne związane jest z rejestrem zabytków? Darowizna a certyfikat energetyczny Certyfikat energetyczny uprawnienia — co trzeba zrobić, żeby zostać audytorem? Czy potrzeba certyfikat energetyczny dla garażu? Świadectwo energetyczne mieszkania lub domu — na czym polega? Jakie są różnice między operatem a świadectwem energetycznym? Świadectwo charakterystyki energetycznej Co zrobić, żeby dostać świadectwo charakterystyki energetycznej, nie wychodząc z domu? Wygląd ŚCE - z czego składa się świadectwo charakterystyki energetycznej? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o świadectwie charakterystyki energetycznej. Audyt energetyczny i świadectwo energetyczne - czym się od siebie różnią? Oszczędzaj energię dzięki świadectwom energetycznym. Certyfikat energetyczny w rozporządzeniu: jak wyjaśnić? Certyfikat energetyczny w rozporządzeniu. Kiedy świadectwo energetyczne jest obowiązkowe?

Artykuły miejskie

Opole Zielona Góra Warszawa Kraków Łódź Wrocław Poznań Toruń Szczecin Sosnowiec Rzeszów Radom Olsztyn Lublin Kielce Katowice Gdynia Gdańsk Bydgoszcz Białystok Sejny Niepołomice Żarów Rudnik nad Sanem Twardogóra Żukowo Tuchów Sianów Gogolin Gryfów Śląski Sułkowice Otmuchów Szklarska Poręba Głogów Małopolski Rzepin Bełżyce Koźmin Wielkopolski Opatów Sędziszów Kłodawa Piława Górna Żmigród Dobczyce Mszczonów Głuszyca Niemodlin Polanica-Zdrój Piechowice Krzyż Wielkopolski Sulejów Przemków Dynów Boguchwała Buk Lubawka Sieraków Grybów Kietrz Proszowice Więcbork Czarne Koniecpol Stęszew Działoszyn Wołczyn Wieleń Karlino Piwniczna-Zdrój Nowa Sarzyna Choroszcz Nowe Przysucha Maków Podhalański Pieńsk Wołomin Wołomin Wołomin Wołomin Wołomin Olesno Czarna Białostocka Poniatowa Pobiedziska Sucha Beskidzka Imielin Kolbuszowa Ustrzyki Dolne Sępólno Oborniki Śląskie Chełmek Stary Sącz Wojkowice Strzyżów Żuromin Lwówek Śląski Kamień Pomorski Kruszwica Orneta Ziębice Janikowo Ozimek Prabuty Grodków Kalety Wolbrom Jastrowie Wieruszów Poręba Opole Lubelskie Suchedniów Żychlin Tłuszcz Połaniec Połczyn-Zdrój Pniewy Mszana Dolna Chocianów Witkowo Siechnice Kórnik Pelplin Lidzbark Zwoleń Nasielsk Praszka Trzemeszno Zelów Olsztynek Sędziszów Małopolski Barczewo Paczków Barcin Brzozów Miasteczko Śląskie Biskupiec Ciechocinek Poddębice Miastko Syców Murowana Goślina Chojna Lubawa Kolno Łobez Tuszyn Dobre Miasto Bukowno Bystrzyca Kłodzka Zbąszyń Drezdenko Sulęcin Krzeszowice Zawadzkie Włoszczowa Mońki Trzebiatów Gniewkowo Sztum Strzelce Krajeńskie Pieszyce Władysławowo Kudowa-Zdrój Czaplinek Nowy Dwór Gdański Łosice Sławków Czersk Skarszewy Karczew Białobrzegi Sobótka Maków Mazowiecki Kąty Wrocławskie Łazy Skwierzyna Łochów Puszczykowo Pajęczno Kostrzyn Witnica Ryki Gniew Opalenica Blachownia Szubin Kożuchów Środa Śląska Wysokie Mazowieckie Wołomin Wolsztyn Koluszki Kłobuck Złocieniec Rabka-Zdrój Węgrów Golub-Dobrzyń Pyrzyce Głubczyce Sławno Brzeg Dolny